Gada izskaņā Mārupes novada iedzīvotājiem un viesiem ir iespēja doties izzinošā un izklaidējošā Piparkūku ceļā kopā ar ģimeni!

Kā rūķi gatavojas Ziemassvētkiem? Viņi iejauc mīklu pīrāgiem lielās koka abrās, griež ābolus plātsmaizēm un maisa košas glazūras piparkūkām. Katru gadu mīkla kā nepaklausīgs bērns izrāpjas no abras, gluži kā gribētu ieskaut visu virtuvi savā klēpī. Rūķi - glazūru maisītāji tik pieber cukuru olas baltumam, līdz tas sacietē neticami saldā lāstekā. Milti iet pa gaisu, skan priecīgas rūķu čalas, smiekli un joki. Rūķis Kārumnieks rūpējas, lai virtuvē valda omulība un prieks. Tikmēr mazie rūķu bērni nepacietīgi veras kalendārā, gaidot svētku vakaru, kuram gatavoties palīdz rūķis Putukrējums.  Visai jezgai pa vidu rūķis Stiprinieks katram iešķiebj pa karotei veselīga priežu sīrupa, gādājot par rūķu veselību. Tomēr īsi pirms pašiem Ziemassvētkiem darbi pierimst, virtuvē sāk smaržot pīrāgi un piparkūkas, plītī rāmi deg uguns, izstarodama patīkamu siltumu, miltu mākoņi nosēžas, un rūķu namiņos ienāk svētki.

Jau trešo gadu Mārupes novada iedzīvotājus un viesus aicinām doties Piparkūku ceļā, apceļojot novadu, piedaloties dažādās aktivitātēs un izbaudot svētku gaidīšanas prieku. Piparkūku ceļā kopumā ir deviņas pieturvietas, kurās aktivitātes sarūpējuši Jauniešu domes čaklie rūķi. Lai saņemtu uzdevumu, jānoskenē QR kods uz piparkūku vīriņa karodziņa.

Šogad Piparkūku ceļā ir trīs ļoti īpašas vietas – rūķu namiņi, kur katram no tiem savs aizbildnis uzņēmēju rindās.

RŪĶU VIRTUVES NAMIŅŠ

Pie Babītes Kultūrizglītības centra (Jūrmalas ielā 14A, Piņķos). Šajā namiņā saimnieko rūķis Kārumnieks, kuru klātienē satikt varēsi 18., 23. un 30. decembrī no pulksten 17.00 līdz 20.00. Namiņa aizbildne un aktivitāšu atbalstītāja uzņēmēju rindās ir maizes ceptuve “Lāči”. Šī namiņa saimnieka – rūķa Kārumnieka lielākais piparkūku speciālists devies uz ceptuvi “Lāči”, kur aizrāvies ar paslēpju spēlēšanu. Atrodi Kraukšķi, nofotografējies ar viņu un ieliec fotogrāfiju Instagram ar tēmturi #atrastslāčos.

RŪĶU BĒRNISTABAS NAMIŅŠ

Pie Tūrisma informācijas un amatu mājas (Bebru ielā 10, Mārupē). Šajā namiņā mazos rūķu bērnus lutina rūķis Putukrējums, kuru klātienē varēs satikt 16., 23. un 30. decembrī no pulksten 17.00 līdz 20.00. Namiņā svētku noskaņu uzbūris uzņēmums “Putukrējums”. Te katru dienu tiek atvērts lodziņš īpašā kalendārā, nesot  jaunu video sveicienu no rūķa Putukrējuma. Bērnus iepriecina radoša līdzdarbošanās kopā ar rūķi, kā arī iespēja piedalīties zīmējumu konkursā.

RŪĶU VESELĪBAS NAMIŅŠ

Švarcenieku muižas parkā (Mazcenu alejā 4, Jaunmārupē). Šajā namiņā darbojas rūķis Stiprinieks, kurš būs sastopams 17., 23. un 30. decembrī no pulksten 17.00 līdz 20.00. Namiņa aizbildnis uzņēmēju rindās ir rūķu veselības sargs “Latvijas aptieka”. Pie šī namiņa ir arī rūķa vingrošanas taka, kurā var iesildīties Ziemassvētku svinēšanai. Savukārt čaklākie dārgumu meklētāji aicināti lūkot pēc norādēm, lai tiktu pie kāda maza, veselīga našķa. Pirmā norāde atrodama rūķu namiņa logā, uz piparkūku vīriņa, paslēpta zem QR koda.

Vairāk informācijas par aktivitātēm rūķu namiņos atradīsiet: marupe.lv/piparkukucels.

Vēl pavisam nedaudz, un svētki ienāks mūsu mājās. Ielaidiet tos arī savās sirdīs, ļaujieties brīnumiem, radiet tos paši! Uz tikšanos Piparkūku ceļā!

 

Mārupes novada pašvaldības Sabiedrības iesaistes un mārketinga nodaļa