Brīdī, kad noris aktīva gatavošanās dalībai izstādē-gadatirgū “Balttour 2023”, atskatāmies uz aizvadītajām divām ārvalstu izstādēm – Vakantiebeurs 2023 (Utrehta, Nīderlande) un Matka 2023 (Helsinki, Somija). Abās starptautiskajās izstādēs tūrisma reģions EXIT RĪGA tika pārstāvēts kopējā Latvijas stendā, par ko pateicība Latvijas investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamentam.

Pēc novērotā izstādē Vakantiebeurs 2023, kas norisinājās no 11. līdz 15.janvārim, EXIT RĪGA pārstāvji atzīst, ka  interese par Baltijas reģionu un Latviju kopumā vērtējama pietiekami augsta. “Esam priecīgi par tik lielu cilvēku interesi tieši par mūsu valsti, kas liek sasparoties un domāt aizvien jaunus un saistošus piedāvājumus cilvēkiem no visas pasaules,” tā Vents Strautmanis (Boards You) par pieredzi, darbojoties Latvijas stendā.

Ceļotāji meklē arvien jaunus galamērķus, kurus ērti sasniegt. Un tieši tāds ir arī EXIT RĪGA piedāvājums – tuvu galvaspilsētai, ar plašu un daudzveidīgu izvēli. Novērots, ka apmeklētāji visbiežāk interesējās par kempingiem Pierīgā un arī par drošību valstī. Protams, neizpalika arī vispārējs info par Baltijas valstīm un Latvijas tūrisma piedāvājumu kopumā, un pat arī par lielo grupu ceļojumu piedāvājumiem.

Kā stāsta Jana Freimane (Salaspils novada Tūrisma informācijas centrs): “Dalība pirmajā šāda izmēra un nozīmes starptautiskajā tūrisma izstādē pēc Covid ierobežojumiem un baisām izjūtām par tūrisma gandrīz vai bojāeju, pastāvīgi saviļņoja un pozitīvi sajūsmināja visu izstādes darbības laiku. Biju ārkārtīgi pacilāta par apziņu un sajūtu izstādē, ka tūrisms – kā iekšzemes, tā arī ārvalstu, atdzīvojas, notiek un attīstās, kā arī par iespēju izglītot un iepazīstināt izstādes apmeklētājus gan par Baltiju un Latviju kopumā, gan, sarunās ar tiešām potenciālajiem interesentiem, iedziļinoties detaļās un niansēs, parādīt un informēt par tieši mūsu, EXIT RĪGA, specifisko un autentisko piedāvājumu ārpus Rīgas, tepat blakus!”

Atšķirībā no Nīderlandes pieredzes, izstādē Matka 2023, kas norisinājās no 18. līdz 22.janvārim Somijas galvaspilsētā Helsinki un ir vadošā Ziemeļeiropas tūrisma nozares izstāde (šogad to apmeklēja vairāk kā 55 000 cilvēku), jautājumi drošību valstī un ģeogrāfisko novietojumu izpalika. Visbiežāk tika saņemti jautājumi par kuģu un vilcienu satiksmi, velomaršrutiem un arī kempingu vietām tuvu galvaspilsētai vai caurbraucot valsti. “Lielākā daļa uzrunāto izstādes apmeklētāju kaut reizi jau bija pabijuši Latvijā, kas sniedza iespēju iepazīstināt ar konkrētiem tūrisma objektiem Pierīgā un ērtiem vienas dienas ceļojumiem,” tā Aiva Vancāne, Ķekavas novada tūrisma eksperte un Pierīgas tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētāja.

Kopumā piedalīšanās ārvalstu izstādēs ir ne tikai svarīgs tūrisma mārketinga virziens, kas palīdz sasniegt arvien jaunas mērķauditorijas, bet arī: “Lieliska iespēja mācīties no citu tūrisma pakalpojumu sniedzēju pieredzes, kļūdām vai tieši pretēji – labajiem iedvesmas piemēriem,” atzīst Vents Strautmanis (Boards You).

“Līdzīgi kā gatavojoties šīm izstādēm, arī turpmāk aktīvi domāsim par EXIT RĪGAi saistošiem ārvalstu tirgiem un gatavosim atsevišķus piedāvājumus konkrētām mērķauditorijām”, tā Aiva Vancāne. Pierīgas tūrisma piedāvājums ir lieliski piemērots īsiem, vienas vai vairāku dienu izbraucieniem, lai paspilgtinātu Latvijas apceļošanas pieredzi.

Somijas izstādei speciāli gatavotais materiāls pieejams šeit.

Nīderlandes izstādei speciāli gatavotais materiāls pieejams šeit.

Informāciju sagatavoja:
Pierīgas tūrisma asociācija