Brīnišķīgi saulainajā un siltajā 10. septembrī, pašā Salaspils centrā, pie kultūras nama “Rīgava” ar daudzveidīgu aktivitāšu piedāvājumu norisinājās pasākums “Tēvu diena Salaspilī un Pierīgas Lieltirgus”, ko organizēja Salaspils Kultūras nams kopā ar Salaspils novada Tūrisma informācijas centru.

“Pierīgas Lieltirgus”, kas bija pirmais šāda formāta un lieluma tirgus pasākums mūsu novadā un Latvijā vispār, vienkopus pulcēja gardumu, rokdarbu, koka amatniecības lietu un citu dažādu skaistu un praktisku lietu darinātājus un radītājus, ražotājus un meistarus tikai no 7 Pierīgas novadiem – Salaspils, Mārupes, Ādažiem, Ķekavas, Ropažiem, Olaines un Ogres, dodot iespēju tirgotājiem parādīt savu devumu un savus ražojumus Salaspils novada iedzīvotājiem un pasākuma viesiem, kas bija ieradušies arī no Rīgas, Baldones, Ogres un citām vietām, kā arī piedāvājot tirgotājiem pašiem savā starpā sapazīties, satīkloties, un iespējams, veidot kādas jaunas sadarbības nākotnē. Kopā tirgū piedalījās 53 tirgotāji, un 12 no tiem bija mūsu pašu novadnieki – salaspilieši.

Līdztekus tirgus pasākumam norisinājās arī Tēva dienas svinības un aktivitātes – bija padomāts par radošajām darbnīcām ģimenēm, kurās bērni ar tētiem vai ģimenēm darināja krāsainās smilšu glezniņas, filcētas ūsiņas un tauriņus, kā arī sapņu ķērājus Tēva dienai par godu. Turpat blakus Rīgavas mūzikas un mākslas dārzā kā bišu strops visas dienas garumā aktīvi un darbīgi sanēja bērnu aktivitāšu un dārza spēļu telts, ko uz Salaspili bija atvedusi jauniešu biedrība “Nītaureņi”.

Kultūras nama priekšā drosmīgākajiem bija iespēja uzkāpt lielajā ozolā pa 10 m augsto kāpšanas sienu, ko uzstādīja “Solis augšup”, bet ekstrēmo sportu piekritēji un vērotāji varēja baudīt aizraujošo un dinamiski atraktīvo velo triāla šovu.

“EXIT RĪGA” Pierīgas tūrisma teltī bija iespējams uzzināt visu aktuālo tūrisma informāciju par atpūtas un tūrisma iespējām visos Pierīgas novados, saņemt aktuālos tūrisma materiālus, kā arī piedalīties aktivitātēs. Šeit tika piedāvāta grīdas spēle “Apceļo Pierīgu!”, kur spēles pamatā ir visu 6 Pierīgas novadu apmeklētāju piesaistes vietu un objektu fotogrāfiju atpazīšana, bet kā otra aktivitāte tika piedāvāta Salaspils Tūrisma viktorīna, kurā, atbildot pareizi uz 7 jautājumiem, dalībniekiem tika dota iespēja izlozēt simbolisku suvenīru no Salaspils Tūrisma informācijas centra. Abās aktivitātēs piedalījās liels daudzums interesentu, tā kā diena tūrisma teltī tika pavadīta  ļoti darbīgi un produktīvi.

Visa pasākuma gaitā, dienas garumā, darbojās arī ēdināšanas zona ar karstajām uzkodām, picām un mini virtuļiem, pasākumu visiem dzirdami un labi nostādītā skaļā balsī dokumentēja arī pasākuma vadītājs Reinis Maskavs, ik pa laikam izspēlējot arī tirgotāju sarūpētas suvenīru balvas starp pasākuma apmeklētājiem, bet par muzikālo fonu parūpējās DJ Raivo.

Pēc vidējām aplēsēm pasākumu tā norises laikā apmeklēja apmēram 1500 interesentu, kas lieliski pierāda to, ka mēs paši savā novadā varam un mākam noorganizēt tiešām interesantus, piesaistošus un kupli apmeklētus svētku piedzīvojumus un aktivitātes, kas piedāvā ģimenēm kopīgu un kvalitatīvu izklaidi un kopā būšanas prieku un iespējas, nekur neizbraucot no savas pilsētas.

Lai dzīvo svētki Salaspilī!

Aprakstu sagatavoja
Salaspils novada Tūrisma informācijas centrs

Foto: Iveta Jaunalksne un Sandra Sabīne Jaundāldere