Visā Latvijā Mājas kafejnīcu dienas šogad notiks no 14. jūlija līdz 17. septembrim, bet Pierīgas saimnieki viesus gaidīs no 12. līdz 14. jūlijam Ķekavas novadā, no 3. līdz 4. augustam Mārupes un Olaines novados, no 17. līdz 18. augustam Salaspils un Ropažu novados un no 7. līdz 8. septembrim Ādažu novadā.

Mājas kafejnīcu dienu laikā lauku saimniecības, uzņēmēji un vietējo kopienu entuziasti atvērs savas durvis viesiem, pārtopot par mājas kafejnīcām.

Būs iespēja nogaršot vietējos ēdienus un dzērienus, baudīt unikālo atmosfēru un piedāvāto kultūras programmu.

 

Ķekavas novads | 12.-14.07.2024.
Ķekavas novads ir kā Latvijas sirds Daugavas krastā, kur atpūsties klusākos dabas stūrīšos un baudīt piedāvājumus aktīvajos novada centros. Novada tūrisma piedāvājumā kultūrvēsture savijas ar dabas mieru un harmoniju. Iedzīvotājiem un viesiem ir iespēja atpūsties gan atpūtas vietās pie novada ezeriem un upēm, doties pastaigās pa meža takām, baudīt aktīvo atpūtu ar velo, laivām vai pastaigās, ielūkoties vēsturē un  iepazīt arhitektūras pērles. 

Mājas kafejnīcu dienās viesiem būs iespēja viesoties gan pie jau pieredzējušiem novada garšu meistariem, gan iepazīt jaunus. Ķekavas novads no Rīgas ir rokas stiepiena attālumā un ikdienā tam cauri plūst daudz cilvēku, bet nereti tuvumā esošās vietas paliek neiepazītas, tāpēc Mājas kafejnīcu dienās varēsiet ciemoties pie Ķekavas, Baldones, Vimbukroga, Plakanciema un Bēzmentes garšu radītājiem tepat Pierīgā!

MĀJAS KAFEJNĪCU PIEDĀVĀJUMUS MEKLĒ ŠEIT

 

Mārupes un Olaines novadi | 03.-04.08.2024.
Mārupes un Olaines novados, paslēpjoties no ikdienas galvaspilsētas kņadas, darbojas aktīvi, viesmīlīgi un radoši iedzīvotāji. Jauni cilvēki ar jaunu redzējumu un jaunām idejām aicina draugus, radus un viesus baudīt jaunas garšas. Pierīga ir kā labi glabāts dimants: tā piedāvā lielisku brīvdienu daudzveidību gan ģimenēm draudzīgu, gan relaksējošu un mieru baudītājiem piemērotu. Viesojoties pie mums, varēsi arī vērot, kā lidmašīnas ceļas gaisā, doties pastaigās pa dabas takām vai zirgu izjādēs, iepazīt vēstures liecības un ļauties aktīvai atpūtai veikparkos vai velotrasēs. 

Augusta sākumā viesmīlības galvenā atslēga būs paši kafejnīcu saimnieki un viņu raksturojošās maltītes: pildītie kartupeļi, zupas, kūkas, kara laika virtuve un pat ķiploku alus. Gatavosim gan mājās, gan dabā. Katrs saimnieks viesus ir gatavs sagaidīt unikāli: ar relaksējoši dvēselisku mūziku, izzinošām meistarklasēm, ekskursijām un citiem pārsteigumiem. Svarīgākais – tā būs iespēja satikties un lieliski pavadīt laiku! To visu nav jāmeklē tālu – Pierīga ir tepat blakus!

MĀJAS KAFEJNĪCU PIEDĀVĀJUMUS MEKLĒ ŠEIT 

 

Salaspils un Ropažu novadi | 17.-18.08.2024. 
Jau ceturto gadu pēc kārtas aicinām kā abu novadu vietējos iedzīvotājus, tā arī to viesus baudīt “Piena upes ķīseļa krastos” Salaspils un Ropažu novados, kas ir garšīgākais, siltākais un pozitīvākais notikums 20 mājas kafejnīcu dalībnieku saimniecībās, dārzos, pagalmos un uzņēmumos 17. un 18. augustā. Ar “Piena upēm” simboliski sasaistām un metaforiski apzīmējam cauri mūsu abu novadiem plūstošās trīs upes – Daugavu, Lielo Juglu un Mazo Juglu, kā krastos šajās dienās organizējam savu novadu tematisko garšu leiputriju, izmantojot sagatavoto ēdienkaršu piedāvājumā mūsu pašu Pierīgas mežu, pļavu, dārza veltes un ne tikai. 

Salaspils un Ropažu novados, tuvējā Pierīgā pavisam noteikti var baudīt arī pilnvērtīgu atpūtas un izklaides klāstu – dabas, kultūrvēstures, izziņas, radošā, aktīvā tūrisma piedāvājumi sastopami un atrodami ik pa pāris kilometriem, tikpat daudzveidīgi dažāds un interesants ir arī mājražotāju, amatnieku, ēdināšanas un naktsmītņu piedāvājums un nodrošinājums – un viss tepat, vienuviet, blakus Rīgai un gandrīz pašā Latvijas centrā. 

 

Ādažu novads | 07.-08.09.2024.
Gluži, kā Latvijas garākā upe Gauja, kas vijas caur Ādažu priežu mežiem, līdz pat Carnikavas smilšainajām kāpām, šogad līkloči vedīs cauri neparastām, sen iemīlētām, visiem labi zināmām un arī pilnīgi jaunām, līdz šim neatklātām garšām!

Ādažu novads lepojas ar bagātīgo un daudzveidīgo dabu, kas mūs ik dienu ieskauj. Un visa centrā ir upe! Upe Gauja! Tā ļoti mīl mest līkločus, tāpēc šogad Mājas kafejnīcu dienās, aicināsim arī jūs sekot līkločiem, šoreiz- garšu!

Šogad ar vēl lielāku vērienu pavisam kopā 15 Ādažu novada saimnieki iepazīstinās viesus ar dažādiem ēdieniem, aicinās savās sētās un pagalmos, piedāvās baudīt rudenīgas garšas un būs parūpējušies arī par izklaidi.

 

Informāciju sagatavoja "Pierīgas tūrisma asociācija"