Jā! Ir! Zelta rudens ir klāt! Starp rudenīgajiem nokrišņiem ķer brīdi pastaigām tepat Pierīgā! Lielākā daļa no maršrutiem ir tikai dažus kilometrus gari, kas nozīmē, ka tie ir ātri veicami un var ieplānot vēl kādu papildus apskates vietu. Kā arī, došanos dabā var ieplānot kādā agrākā darba dienas vakarā.


MĀRUPES NOVADS

Medema purva pastaigu taka, 1,3km gara
Baudi zelta rudeni, dodoties pastaigā pa jaunizveidoto Medema purva taku! Orientēties takā palīdzēs dzeltenbaltais marķējums uz kokiem.
Sākums: Medema purvs, Vētras, Mārupes novads (GPS 56.8746, 24.0001).
Taka nav piemērota pastaigai ar ratiem.
VAIRĀK INFORMĀCIJAS


OLAINES NOVADS

Dabas taka ap Līdumu karjeru, 2,8km gara
Karjerā ir vairākas atpūtas zonas, kas paredzētas gan aktīvas, gan mierīgas atpūtas cienītājiem. Apkārt Līdumu karjeram ir izveidota dabas taka, kas ved apkārt ezeram, gar mežu, dodot iespēju baudīt dabas dažādību.
Sākums: Uzvaras līdums, Olaines novads (GPS 56.7841, 23.8753)
Taka ir piemērota pastaigai ar ratiem.
VAIRĀK INFORMĀCIJAS

Mežezera dienvidu krasta pastaigu taka, 3,8km gara
Taka Jaunolainē, Mežezera dienvidu krastā ar koka laipām un interaktīviem elementiem. Līdztekus tai ir uzstādīti pieci informatīvie stendi, kas vēstī par Mežezera teritorijā sastopamajiem putniem un to paradumiem, turklāt šo izziņas procesu ir iespēja interaktīvi papildināt, noklausoties aprakstīto putnu balsis (ir iespēja noskenēt pie apraksta esošo QR kodu).
Sākums: Meža iela, Jaunolaine (GPS 56.7987, 24.0050)
Taka ir piemērota pastaigai ar ratiem.
VAIRĀK INFORMĀCIJAS


ĶEKAVAS NOVADS

Baldones Stāstu takas, 4-20km garas
Dodies pārgājienā un atklāj Baldones dabas un kultūrvēsturiskās bagātības kādā no četriem Baldones Stāstu taku maršrutiem! Riekstukalna takas sākumā apskatāma garākā brīvdabas gleznu galerija Latvijā. Visas lielformāta gleznas vieno viens motīvs – Baldone un tās vērtība, ko radījuši dažādi Latvijas mākslinieki.
Sākums: Baldones Sporta komplekss, Baldone (GPS 56.7422, 24.3883)
Takas ir piemērotas pastaigai ar ratiem.
VAIRĀK INFORMĀCIJAS


ĀDAŽU NOVADS

Garciema koka pastaigu taka, 650 metrus gara
Laipa no Aizvēju ielas līdz jūrai ved cauri dabas parkam "Piejūra" un mežainajām piejūras kāpām, kas ir Eiropas Savienības aizsargājams biotops, taka ved gar Eimura kanālu un atklāj pasakainus rudens skatus. Takas galā atrodas Virtuāls 3D vides objekts “Nēģi nāk” ir mākslinieka G.Gabrāna darbs, kas atspoguļo nēģu ceļu, kas veido daļu no Carnikavas pagasta identitātes. Objekts aplūkojams lietojot aplikāciju SAN un viedtālruņa navigācijas funkcijas. Objekts apskatāms pie soliņa uz Garciema koka pastaigu takas.
Sākums: Aizvēju iela, Mežciems, Carnikavas pagasts (GPS 57.1083, 24.1921)
Taka ir piemērota pastaigai ar ratiem.
Bezmaksas autostāvvieta: Aizvēju ielas galā
VAIRĀK INFORMĀCIJAS

Gaujas promenāde, 3,2km gara
Bruģēta seguma taka Carnikavā, kas ved gar Vecgauju un ļauj baudīt dažādus ainaviskus skatus – senas zvejnieku laivas un tīklus, kas krastā žūst, jahtu piestātni, krāsaino strūklaku vasaras sezonā un dažkārt arī plūdu skatus. Posma garums 1 km. Ceļu var turpināt arī tālāk aiz Carnikavas novadpētniecības centra (Jomas iela 7).  Jāseko iestaigātām takām gar Gauju, kas aizvedīs līdz Laivu ielai un tad līdz pat jūrai. Takas nav marķētas. Tuvā jūrai iespējams apskatīt arī militārā mantojuma objektus – Latvijas armijas ugunspunktus, kas izvietoti paralēli jūras piekrastes līnijai.
Sākums: Laivu iela, Carnikava (GPS 57.1334 24.2647)
Posms no Gājēju/velosipēdistu tilta Stacijas ielā 23 līdz Jomas ielai 7 ir piemērots pastaigai ar ratiem, tālāk taka nav piemērota.
Bezmaksas autostāvvieta: Stacijas iela 23, Carnikava
WC: atrodas Carnikavas novadpētniecības centrā
VAIRĀK INFORMĀCIJAS


ROPAŽU NOVADS

Kangaru skatu tornis un pastaigu taka, 2km gara
Dodies uz dabas liegumu "Lielie Kangari", kur atrodas 33 metrus augsts skatu tornis. Skatu torņa virsotnē atrodas platforma, no kuras paveras skats uz Kangaru ezeru un Lielkangaru purvu. Dabas liegumā izveidotā pastaigu taka vedīs pāri tiltiņiem un ļaus pakavēties skatu platformā pie ezera.
Sākums:  Lielie Kangari, Ropažu pagasts (GPS 56.9198, 24.7301)
Taka ir piemērota pastaigai ar ratiem.
VAIRĀK INFORMĀCIJAS

Ropažu parks un pilsdrupas ir brīnišķīga vieta, kur Lielās Juglas krastā pastaigājoties par izbūvētiem celiņiem baudīt Zelta rudeni ar kultūrvēstures pavedienu. Turpat ir kafejnīcas ar mājas ēdienu, kur pēc pastaigas var baudīt garšīgu ēdienu, vai vienkārši sasildīties pie tases karstas tējas. Ropažu pilsdrupas, mūku-bruņinieku organizācijas, vācu ordeņa brāļu pils. Piļu aprakstos tā pirmo reizi minēta 15. gadsimtā, taču arheoloģisko izrakumu laikā atrastā monēta no 14. gadsimta norāda, ka pils pastāvējusi jau agrāk. Izrakumu laikā uzietas dažādas senlietas: senatnīgas monētas, nazīši, lauskas, dzīvnieku kauli, liecības par Ivana Bargā iebrukumu 16. gadsimtā, kad pils tika iznīcināta, – musketes lodes, kā arī neparasti liela pakavveida sakta, kāda bijusi raksturīga Igaunijā dzīvojošajām tautām. Arheologi lēš, ka pils, iespējams, bijusi plašāka, nekā pašlaik to varam apjaust.
ATRODAS Lielās Juglas krastā, autoceļa P10 malā, Ropažu pagasts
VAIRĀK INFORMĀCIJAS


SALASPILS NOVADS

Daugavas muzejs un parks - vienīgais upes vēsturei veltītais muzejs Baltijā! Muzejs atrodas Doles muižas kompleksa jaunajā kungu mājā, vēsturiska parka ielenkumā. Muzejs piedāvā izzinošas ekskursijas gan gida pavadībā, gan individuāli, ekspozīcijā iekļauti arī interaktīvie stendi. Pastaigājoties pa parku, gandrīz no jebkuras vietas tā teritorijā paveras tāli skati pār Daugavu. Lieliskākie skati redzami no vējdzirnavu vietas Rīgas virzienā un no reljefa krantes starp vējdzirnavām un vārtiem. Muižas parkam ir ievērojama kultūrvēsturiska vērtība. Parka apkārtne, īpaši Daugavas krasti no vairākiem aspektiem ir izcila un saudzējama dabas vide. Parks ir savdabīga brīvdabas ekspozīcija, kurā apskatāmi dažādi objekti, piemēram: Zvejnieku sēta „Mellupi”; Lašu un nēģu taču (aizsprostu) rekonstrukcija; Piemiņas ansamblis Doles salas un apkārtnes applūdinātajām mājām. Lai apmeklētu parku, jāiegādās ieejas biļete muzeja kasē.
ADRESE: Daugavas muzejs, Doles salas, Salaspils pagasts (GPS 56.8481, 24.2283)
Parks piemērots pastaigām ar ratiem.
VAIRĀK INFORMĀCIJAS

Nacionālais Botāniskais dārzs – lielākā augu kolekcija Baltijā! Dārzs ar mainīgajām ainavām un daudzveidīgajiem augiem ir iecienīta izglītības un atpūtas vieta visa gada garumā. Plaša teritorija ar pastaigu takām, pieejams arī audio gids. Audiogids Jūs iepazīstinās ar 5 NBD takām un 100 augu aprakstiem, kas ir gan lasāmi, gan klausāmi audio formātā. Pie katra auga apraksta ir fotoattēli. Audiogids pieejams 5 valodās – latviešu, krievu, angļu, vācu un lietuviešu.
ADRESE: Miera iela 1, Salaspils (GPS 56.8610, 24.3528)
Teritorija piemērota pastaigām ar ratiem.
VAIRĀK INFORMĀCIJAS

Tiekamies Pierīgā!

 

Informāciju sagatavoja:
Pierīgas tūrisma asociācija