Vēl šajā rudenī skolēni vari paspēt doties izzinošā ekskursijā tepat Pierīgā! Skolēnu grupas aicina ciemos vairāki Pierīgas tūrisma objekti, kas sagatavojuši gan radošās darbnīcas, gan saliedēšanās aktivitātes, degustācijas, meistarklases un vēl un vēl. Ar pilno piedāvājumu var iepazīties EXIT RĪGA interaktīvajā kartē sadaļā “Izzinošās ekskursijas”, bet zemāk iepazīstinām ar šī rudens akcentiem, ko vērts piefiksēt arī nākamā gada pavasara ekskursijām, gadījumā, ja šim gadam plāni jau ir.
Pirms doties kādu no piedāvājumiem baudīt, ekskursija jāpiesaka!  

DABA 
1) Medema purva pastaigu taka - nonāc rudens Aizspogulijas pasaulē caur jaunizveidoto Medema purva pastaigu taku! Orientēties takā palīdzēs dzeltenbaltais marķējums uz kokiem. Sākums - Medema purvs, Vētras, Mārupes novads (GPS 56.8746, 24.0001) 
- Medema purvs, Vētras, Mārupes novads 
2) Annas koku skola - plašs ekskursiju piedāvājums bērniem no 4 līdz 15 gadu vecumam, koku iepazīšanai, arborista darba iepazīšanai un ainavas arhitekta darba iepazīšanai u.c.
- Klīves, Babītes pagasts, Mārupes novads
Vairāk
3) Zvaniņu ceļš - jauka vieta pastaigai pa Gaujas upes aluviālājiem (jeb periodiski applūstošajiem) mežiem zvaniņu pavadībā. Līdzās zvaniņiem vietām ir arī atpūtas vietas ar interesantām atrakcijām.
- Mežs “Baldoņi”, Ādažu novads
Vairāk
4) Nacionālais Botāniskais dārzs – lielākā augu kolekcija Baltijā! Dārzs ar mainīgajām ainavām un daudzveidīgajiem augiem ir iecienīta izglītības un atpūtas vieta visa gada garumā. Plašs piedāvājums skolēniem: ekskursijas ar gidu (notiek arī ziemas sezonā), izglītojošas nodarbības visām skolēnu vecuma grupām, piemēram “Kas ir oranžērija”, “Maņu spēles” un citas. 2024. gada janvārī dārzā durvis vērs vides izglītības centrs BOTANIA ar jaunu interaktīvu nodarbību ciklu, jau oktobrī – semināri skolotājiem.
- Miera iela 1, Salaspils novads
Vairāk
 
VĒSTURE 
1) Olaines Vestures un mākslas muzejs - muzejpedagoģiskā nodarbība skolēniem CEĻOJUMS LAIKĀ, 1919.GADS. Nodarbībā dalībniekiem ir iespēja aizceļojot uz 1919. gadu. Daloties komandās, skolēni iejutīsies divu lielvaru – Latvijas armijas un Bermonta karaspēka lomās. Izmantojot atbilstošu ekipējumu, risinās dažādus uzdevumus, izveidos aizsargpozīcijas, dosies izlūkos, veidos slēpņus, lai nodarbības beigās noskaidrotu vēsturisko uzvarētāju!
- Jelgavas iela 9, Olaine
Vairāk
2) Pastaiga pa Gaujas promenādi un Carnikavas Novadpētniecības centrs - Gaujas promenāde ir jauka vieta pastaigām un izziņai. Tā sākas Svētku laukumā pie garākā gājēju-velosipēdistu tilta Latvijā (220 metri). Svētku laukumā atrodas tēlnieka Viļņa Titāna skulptūra "Atceroties", pieminot deportāciju upurus un stēla ar vietējiem Lāčplēša kara ordeņa kavalieru vārdiem. Blakus ir Svētā Jēkaba ceļa pieturpunkts pie Laivu mājas, vides objekts "Carnikava", pie kura taisīt radošanas bildes. Ejot tālāk, var baudīt Gauju un atpūsties pie tās īpaši ierīkotā atpūtas vietā, kā arī no malas apskatīt, iespējams, pēdējo nēģu ķērāju un piekrastes zvejnieku brigādes mājvietu. Savukārt Novadpētniecības centrā, kuru var sasniegt, pārējot pāri gājēju tiltam, ir pieejams muzejpedagoģiskās programmas nēģu un zvejas tematikā.
- Jomas iela 7, Carnikava
Vairāk
 3) Ķekavas novadpētniecības muzejs - piedāvājuma dažādas izglītojošās nodarbības, kuru saturs sasaistīts ar vēstures, mākslas un sociālo zinību stundās plānoto mācību vielu. Nodarbība “Iepazīsti karikatūru kā mākslas žanru!” iekļauta programmā “Latvijas skolas soma”.
- Rīgas iela 26, Ķekava
Vairāk
 4) Daugavas muzejs - vienīgais upes vēsturei veltītais muzejs Baltijā ! Muzejs atrodas Doles muižas kompleksa jaunajā kungu mājā, vēsturiska parka ielenkumā. Muzejs piedāvā izzinošas ekskursijas gida pavadībā, ekspozīcijā iekļauti arī interaktīvie stendi. Papildus ekskursijām piedāvājumā arī muzejpedagoģiskās nodarbības dažāda vecuma skolēnu grupām.
- Dolesmuiža, Doles sala, Salaspils novads
Vairāk
  
DZĪVNIEKI
 1) Zirgu un cilvēku labsajūtas centrs "Dabas zirgi" – iespēja ekskursijas laikā satikt un pabarot ar našķiem zirgus, iepazīt zirgu un sociālā uzņēmuma ikdienu, “līdz kaulam” sajust lauku viensētas sajūtu.
- Mežauļi, Plakanciems, Ķekavas novads
Vairāk
2) ZS Dobelnieki briežu dārzs - var doties pastaigā, barot briežus no rokas, uzzināt interesantus faktus par staltbrieža dzīves ciklu, izmantot piknika vietu, spēlēt minigolfu u.c. āra aktivitātes.
- Dobelnieki, Ogresgala pagasts, Ogres novads
Vairāk

GARDĒŽIEM
 1) Maizes ceptuvē "Lāči" - ceptuve piedāvā dažādas interaktīvas ekskursiju programmas skolēnu grupām, degustācijas un meistarklases. Skaisti iekopta teritorija un arī skatu tornis.
- Bēnūžu Skauģi, Babītes pagasts, Mārupes novads
Vairāk
2) "Kiploku pasaule" - saimniecībā iespējams pieteikties degustācijām, apskatīt ķiploku laukus un iegādāties ķiploku labumus uz vietas.
- Annas, Uzvaras līdums, Olaines pagasts, Olaines novads
Vairāk
3) Uzturklase Ādažu čipsu ražotnē - skolēni varēs gūt priekšstatu par sāļo uzkodu ražošanas procesu, radīt čipsus ar savu īpašo garšu radošā darbnīcā, izzināt čipsu kartupeļu ceļu no zemnieka lauka līdz ražotnes noliktavai, virtuālajā tūrē mērot čipsu ceļu ražotnē no kartupeļu škirošanas līdz noliktavas plauktam, kā arī uzzināt par sabalansētu uzturu un tā nozīmi atraktīvā veidā.
- Jaunkūlu iela 2, Ādaži, Ādažu novads
Vairāk
 
AKTĪVĀ ATPŪTA 
1) Kempings "Zanzibāra" - klases saliedēšanās programmas brīvā dabā, radoši izglītojošas programmas.
- ”Birzmaļi”, Ķekava, Ķekavas novads
Vairāk
 2) Atpūtas komplekss "Sauleskalns" – piedāvājumā dažādās izziņu takas, kā arī veiklības spēle ar sporta elementiem, darbošanās radošās darbnīcās - puzuru, meldru, mālu u.c. darbnīcas, iespēja spēlēt pludmales volejbolu, minifutbolu un ielas basketbolu, izspēlēt veiklības stafeti, izmantojot latviešu senos sadzīves priekšmetus, izmēģināt 8 perkusiju instrumentus Skaņajā vērī, iespēja rīkot pikniku.
- Sauleskalns, Ropažu novads, Ropažu novads
Vairāk
 3) Peintbola un lāzertaga parks "PifPaf" - skolēnu un studentu grupām īpaši cenu piedāvājumi peintbola un lāzertaga spēlēm. Piedāvājums spēkā tikai grupām.- ”Lielās lapas”, Salaspils pagasts, Salaspils novads
Vairāk
 
RADOŠUMS 
1) Kultūras un izklaides centrs “Namdara darbnīca” - interaktīva nodarbība par Latvijas kokiem ar iespēju iztaustīt un izsmaržot koku. Te ikvienam būs iespēja iemēģināt tradicionālo kokapstrādes darbarīku kopā ar amatniekiem, darboties ar senajām spēļu lietām - ķekatām, skaidu spilveniem, koka zivīm utt. Pēc aktīvas darbošanās saimnieki aicina iziet pastaigā pa meža taku un doties 85 m garā nobraucienā pa trosi! Saimnieki visus viesus cienā īpašo Namdara tēju. Paņemiet līdzi savas desiņas vai maizītes un izmantojiet iespēju piknikot labiekārtotās atpūtas vietās.
- Pirts Alpi, Garkalnes pagasts, Ropažu novads
Vairāk
 2) Ģimenes kosmētikas uzņēmums "Silmachy" - ražotnes apskate, ziepju gatavošanas meistarklase, kurā būs iespēja spert pirmos soļus šajā pasaulē un iemēģināt roku izliet ziepes no bāzes.
- Silmači, Baldones pagasts, Ķekavas novads
Vairāk
 
Tiekamies Pierīgā!

Informāciju apkopoja
Aiva Vancāne
Pierīgas tūrisma asociācija