Lai gan silto vasaru pamazām sāk nomainīt rudens, tomēr vietējā ceļošana neapstājas un joprojām Pierīga piedāvā daudz iespēju pavadīt brīnišķīgu laiku. Šoreiz apskatām atpūtas iespējas kopā ar lielākiem un mazākiem bērniem Pierīgas novados.

Ko tad īsti bērniem piedāvā Pierīga?

 

1.     Apmeklēt muzejus, mākslas galerijas un privātkolekcijas

Kad laukā līst lietus un negribas nekur īsti doties, ir īstais laiks aizbraukt uz kādu no reģionā esošajiem muzejiem, mākslas galerijām vai aplūkot privātkolekcijas.

Ogres novadā tevi gaidīs Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs un Senlietu istaba - Jumpravas pagasta vēstures ekspozīcija (Lielvārdē), Ķeguma novada muzejs un Latvenergo Enerģētikas muzejs, Ķeguma HES (Ķegumā), Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Ķeipenes kinostacija, Suntažu muižas pils un muzejs, “Skaņumāja” - latviešu tradicionālo mūzikas instrumentu ekspozīcija, Ciemupes novadpētniecības istaba, Dakota - militārās tehnikas kolekcija, Madlienas Novadpētniecības muzejs "Bet tā bija!", Taurupes Novadpētniecības muzejs, Kaktusu māja(Ogrē un apkārtnē), Kultūras mantojuma centrs "Tīnūžu muiža" (Tīnūžu pagastā).

Salaspils novadā apmeklētājus aicina Daugavas muzejs un Nacionālais botāniskais dārzs.

Ropažu novada Stopiņu pagastā ar aizraujošu stāstu iepazīstinās “Krīvi”,kur apskatāma senlietu kolekcija, klēts, kalēja un amatnieka darbnīcas. Savukārt, privātkolekcijā “Vardītes” var apskatīt daudz dažādu priekšmetu saistībā tieši ar vardēm. Garkalnes pagastā stāstu par kokiem un to apstrādi palīdzēs apgūt Namdara darbnīca.

Ķekavas novads piedāvā apgūt vēsturi, saistošā veidā Baldones muzejā,  un iepazīt karikatūru kā mākslas žanru Ķekavas novadpētniecības muzejā.

Mārupes novads ieintriģēs ar Aviācijas tehnikas muzeju un  kultūrizglītības centru “Vietvalži”.

Olaines vēstures un mākslas muzejs aizvedīs brīnišķīgā ceļojumā pa pilsētas attīstības līkločiem un dos iespēju padarboties “Ķīmijas laboratorijā”.

 

2.     Izpriecāties bērniem piemērotos objektos iekštelpās un brīvā dabā.

Kad muzeji apskatīti un jaunas zināšanas iegūtas, laiks bezrūpīgām rotaļām kādā no izklaides parkiem.

Ogres novadā no sirds patikas izlēkāties bērnu izklaides centrā “Džungļu parks” vai batutu parkā “Jump Park” (Ogrē).

Taču izklaides nav tikai telpās, Pierīgā ir plašs piedāvājums arī āra piedzīvojumiem. Taču ņem vērā, pirms doties uz brīvdabas izklaižu un piedzīvojumu parkiem, pārliecinies, ka tevis izvēlētā vieta strādā arī vēsākos laika apstākļos.

Ogres novadā galvu reibinošus piedzīvojumus piedāvā izklaides parks "Avārijas brigāde" (Lēdmanē), piedzīvojumu parki “Dimantu kalns” (Ķegumā), “Milžu taka” (Ogrē) un "Aļaska" (Suntažos), atpūtas un izglītības parks “IKS park” un bērnu izklaižu un pasākumu parks "Kļavu krasti" (Ikšķilē). Pavisam drosmīgajiem iespēja doties suņu pajūgu izbraucienā pa Ogres Zilajiem kalniem. Spēļu un virtuālās realitātes cienītāji var doties uz izklaides vietu “Cita telpa”, tādas otras reģionā nav.

Ķekavas novadā neredzētus tēlus piedāvā apskatīt Aušu parks (Baldonē). Ceļojumu pa sliežu ceļu piedāvā Baložu kūdras bānītis (Baloži), tikai jāseko līdzi izsludinātajiem ekskursiju laikiem.

Olaines novadā visus priecēs Olaines Mežaparks, kur pieejamas daudz un dažādas atpūtas iespējas gan lieliem, gan maziem – rotaļu laukimi, šķēršļu trase un moderni āra trenažieri.

Mārupes novadā izstaigā Skultes dabas parku, kur izvietoti dažādi koka šķēršļi līdzsvara treniņiem brīvā dabā, vai arī dodies iekšā nezināmajā, cenšoties nenomaldīties tūju labirintā pie ceptuves “Lāči” un uzkāpt skatu tornī.

 

3.     Apskatīt un pabarot dzīvnieciņus.

Ja esi gana izpriecājies, laiks nedaudz mierīgām aktivitātēm. Visiem dabas draugiem plašas iespējas aizbraukt ciemos un pabarot dažādus dzīvnieciņus.

Izvēlies to, kas tuvāk mājām vai gluži otrādi, dodies ceļā un izbaudi būšanu svaigā gaisā kopā ar lielisku pūkaiņu kompāniju. Pirms došanās ceļā, pārliecinies, ka tevis izvēlētais mini zoo ir atvērts.

Ogres novadā tevi gaidīs plašā “Trušu karaliste” (Lēdmanē), kur mitinās ne tikai lērums priecīgu un jautru trusēnu, bet būs iespēja sastapt arī kamieli, kazas un citus iemītniekus. Citkārt savvaļā dzīvojošie dzīvnieki apskatāmi dārzā “Saulītes” (Ķegumā) un briežu dārzā “Dobelnieki” (Ciemupē). Ja sanāk būt Ikšķiles pusē, tad apmeklētājus allaž gaida mini zoo “Lauku sētiņa”.

Salaspils novadā noteikti apmeklē zoo “Rezidence”, kur plašā teritorijā izvietoti ne vien dzīvnieku aploki, bet arī izvietoti dažādi vēsturiski spēkrati un pat lidmašīna.

Ropažu novadā visus laipni gaida piemājas zoo "Brieži", kur var aplūkot tādus varbūt iepriekš neredzētus dzīvniekus kā mundžaks un haidnšnukes. Ja nezini, kas ir tinkeri, noteikti dodies uz tinkeru parku “Dižmeldri”. Šos abus zoo meklē Stopiņu pagastā.

Ķekavas novadā, Ķekaviņas upes krastos atrodas mājas zoo “Ķekaviņas līči”, kur var apskatīt dažādus putnus un uzzināt, kas tad patiesībā ir murkšķis, un kāpēc citās zemēs svin Murkšķa dienu.

 

4.     Rotaļāties lielākos un mazākos rotaļu laukumos.

Mazajiem ceļotājiem vienmēr ir svarīgi kvalitatīvi izspēlēties, lai varētu doties nākamajos piedzīvojumos ar labu garastāvokli. Pierīgā jauni, kvalitatīvi un attīstošiem elementiem bagāti rotaļu laukumi ir visās pilsētās un novados, atliek tikai izvēlēties piemēroto un doties.

Varam lepoties ar to, ka Olaines (Olaines bērnu rotaļu pilsētiņa) un Mārupes novados (Jaunmārupē, laukumi “Pavasari” un “Ūdensrozes”) ir lieli, moderni un ar plašu atrakciju klāstu aprīkoti rotaļlaukumi, kas piemēroti arī bērniem līdz pat 16 gadu vecumam.

Salaspils novada Dienvidu ielas parkā vari apgūt parkour pamatus, speciāli šim pielāgotā laukumā.

 

5.     Nokļūt tuvāk zvaigznēm.

Mazajiem un lielajiem sapņotājiem piedāvājam nokļūt tuvāk zvaigznēm. Pierīgā atrodas Latvijā vienīgais lidmašīnu vērošanas laukums (Mārupes novads), kur var nolūkoties, kā tērauda putni paceļas debesīs, lai dotos dažādos virzienos un ar laiku izgaistu skatienam, ielidojot mākoņos.

Laipni aicinām uz Suntažiem (Ogres novadā) un Baldoni (Ķekavas novadā), jo šeit apskatāmas veselas divas observatorijas, kur caur milzu teleskopiem lūkoties mums tik tālu esošajās zvaigznēs.

 

6.     Sportiski pilnveidoties

Vai atpūta un sports ir savienojami? Pilnīgi noteikti. Mēs atbalstām visus centienus katram atpūsties pēc sirds patikas, un kāpēc, lai tas nebūtu tieši sportiskā garā? Pierīgas novados gan lieli, gan mazi sportisku izklaižu piekritēji atradīs sev piemēroto.

Pie mums ir disku golfa laukumi Lielvārdē, Ikšķilē un Zaķumuižā; Pumpu velo trases Mārupē un Ogrē; skeitparki Mārupes, Ogres, Ķekavas un Baldones novados; minigolfa laukums Ķekavā; dažādu sportisku aktivitāšu iespējas sporta kompleksā “333” Ropažu novadā.

 

7.     Doties ekskursijā ar klasi

Ir labi pavadīt laiku kopā ar ģimeni, taču dažreiz gribās padarīt kaut ko interesantu kopā ar klases vai skolas biedriem. Pierīgā ir ne mazums foršu uzņēmumu, kas aicina ciemos, doties izzinošās ekskursijās vai apgūt kādu jaunu prasmi.

Pie sevis labprāt ciemos gaida SIA “Getliņi EKO” Ropažu novadā, starptautiskā lidosta “Rīga”, ceptuve “Lāči” un biedrība “Annas koku skola” – Mārupes novadā. Ja vēlies izmantot modernās tehnoloģijas, tad dažādus pastaigu un izpētes maršrutus piedāvā platforma “Roadgames” Ķekavas, Salaspils un Ropažu novada Stopiņu pagastā.

 

Sākot no pavisam maziem ķipariem līdz spurainiem pusaudžiem – piedāvājums atpūtai ģimenes un arī draugu lokā ir gana plašs. Lai izdodas brīnišķīgs rudens Pierīgā!

 

Vairāk informācijas: www.exitriga.lv