Kādā pētījumā noskaidrots, ka septembris cilvēkiem asociējas ar frāzi “atpakaļ dzīvē!”. Un tā, visticamāk, arī ir! Beidzas piedzīvojumiem bagātais vasaras periods, jāatgriežas realitātē. Bet kā pārslēgties? …vajadzīga iedvesma!
Un, kāpēc gan iedvesmas avots šoreiz nevarētu būt mūsu Babītes novads? Novads, kur pirms vairākiem gadu tūkstošiem šalkojusi jūra, kur 4. - 3. gadu tūkstotī pirms mūsu ēras, jūrai atkāpjoties, sākušas veidoties zvejnieku un mednieku apmetnes. Novads, kuru skāruši gandrīz visi kari, kas norisinājušies Latvijā. Novads ar brīnišķīgu dabu, sakārtotu vidi un aizraujošu vēsturi!
To visu piedāvājam piedzīvot, piedaloties EXIT RĪGA velo orientēšanās 12. kārtā Babītes novadā!
Un tagad - par visu pēc kārtas!


Piecu dienu garumā, jebkurā laikā un dienā, ievērojot 4 stundu kontrollaiku, ikvienam ir iespēja iepazīt tuvāk Babītes novadu, veicot distanci, kurā izvietoti 30 kontrolpunkti.
Meklējot kontrolpunktus, būs iespēja apmeklēt ne tikai novadā populārus apskates objektus ar izcilu infrastruktūru, bet arī baudīt dabu, dodoties piedzīvojumā pa šaurām taciņām un grantētiem ceļiem uz tālākajiem novada objektiem.


Kas jādara?
• Atver www.exitriga.lv, sadaļā “velo orientēšanās” atrodi pieteikuma anketu un aizpildi to.
• Nolikums, kārtas karte un rezultāti – tas viss vienuviet https://www.exitriga.lv/veloorientesanas;
• Lejuplādē aplikāciju QRENTEERINGS;
• Visu informāciju par aplikācijas lietošanu saņemsi uz e-pastu, kuru norādīsi reģistrējoties;
• Vienā komandā var būt vienas ģimenes locekļi, pāris vai 2 draugi, lai ievērotu visus noteiktos pulcēšanās ierobežojumus. Protams, doties distancē var arī vienatnē.
Babītes novada posma dalībniekiem būs iespēja tikt pie pārsteiguma balvām no atbalstītājiem: Babītes novada pašvaldība, SIA „Orkla Latvija”, kempings “Dūšeļi”, atpūtas komplekss “Bejas”, ģimenes restorāns, viesnīca "Irbēni", ūdenssporta un atpūtas centrs "Stūris". Balvas izlozēsim pēc kārtas beigām starp visām komandām, kas būs piedalījušās un finišējušas.
Velo orientēšanos organizē: Lielvārdes, Ķeguma, Ogres, Ikšķiles, Ropažu, Stopiņu, Salaspils, Baldones, Ķekavas, Mārupes, Babītes, Olaines, Ādažu un Garkalnes novadu pašvaldības.


Sacensības notiks līdz pat septembra beigām, Babītes novada posmam sekos:
• Olaines novads: 16. - 20. septembris;
• Garkalnes novads: 23. - 27. septembris.
Esiet aktīvi un izbaudiet krāsaino rudeni Babītes novadā!


Informāciju sagatavoja:
Babītes novada pašvaldības
projektu vadītāja
Jolanta Ivanova