Šī gada martā aizvadīti divi darba semināri Baltijas kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā. Lai arī Pierīgas tūrisma reģions EXIT RĪGA šādā pasākumā tika pārstāvēts pirmo reizi, Latvijas investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamentam šī ir ierasta prakse popularizēt Latvijas tūrisma piedāvājumu vietējās valsts tūrisma aģentūrām un operatoriem, kā arī preses pārstāvjiem.

Pasākumu mērķis ir nodrošināt iespēju tūrisma galamērķiem Latvijā iepazīstināt kaimiņus ar saviem piedāvājumiem, aktualitātēm tūrismā kā arī sniegt iespēju iegūt jaunus kontaktus un veicināt tūrisma plūsmu no Lieuvas un Igaunijas. Uzsvars seminārā tika likts uz jaunākajiem atpūtas, izklaides un darījuma tūrisma piedāvājumiem dažādos Latvijas novados un pilsētās.

Pierīgas tūrisma asociācija klātesošos iepazīstināja ar asociāciju, tās plāniem un sasniegumiem, kā arī tās biedriem, aicinot apmeklēt Pierīgu un izbaudīt plašās un vēl neizzinātās tūrisma iespējas.

Pirmais no tiem norisinājās 20. martā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā ar nosaukumu “What's New Latvia?” Viesnīcas Radisson Blue telpās Pierīgas tūrisma aktualitātes devās prezentēt Pierīgas tūrisma asociācijas padomes locekle, gide un tulkotāja Kristīne Sprula. “Īpašu interesi klātesošo vidū izraisīja jaunā EXIT RĪGA mobilā lietotne, kā arī Lietuvas žurnālistu savienības pārstāvji izteica vēlmi apmeklēt Pierīgu informatīvā braucienā, lai izzinātu tūrisma piedāvājumu un pēc tam atspoguļotu savu apmeklējumu dažādos ar tūrismu saistītos preses izdevumos.”

Tallinā, Igaunijas galvaspilsētā, darba seminārs norisinājās nedēļu vēlāk, 27.martā, ar saukli "Rediscover Latvia - Kurzeme, Latgale and more..." un notika Latvijas vēstniecības telpās. Kopskaitā prezentācijas sniedza un par aktuālo savā galamērķī pastāstīja 10 galamērķu pārstāvji, to vidū arī Pierīgas tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētāja un Salaspils novada tūrisma speciāliste Jana Freimane par aktuālo tūrisma reģiona zīmola EXIT RĪGA novados. Līdzīgi kā Viļņā, visa darba semināra laikā bija iespēja redzēt un dzirdēt par aktuālo Air Baltic, Latgalē, Daugavpilī, Zemgalē, Ziemeļvidzemē, Gaujas nacionālā parka zīmola ENTER GAUJA novados, Rīgā, Jūrmalā. Tā noslēgumā starp dalībniekiem no Igaunijas tika veikta dažādu labu un vērtīgu balvu izloze galamērķos, lai mudinātu kaimiņu valsts pārstāvjus vēl vairāk piedomāt par iespējām arī pašiem apceļot Latviju un pieredzēt tās aktualitātes.

Kā atzīst Jana Freimane: “Mums, EXIT RĪGA, ir gan potenciāls, gan par mums ir interese. Līdzīgi kā somu tūristi, arī Igaunijas aģentūru pārstāvji minēja, ka Rīga ir gandrīz pazīstama, bet iepazīt kaut ko papildus nedaudz ārpus tās, ir vēl aizraujošāk un saistošāk.”

Gaidīsim viesus no Lietuvas un Igaunijas arī pie mums, Pierīgā - tepat blakus!

Informāciju sagatavoja:
Pierīgas tūrisma asociācija