Latvijā darbojas vairākas tūrisma asociācijas un arī biedrības, bet neviena ar ekskluzīvu Pierīgas tūrisma nozares pārstāvniecību un mērķtiecīgu tikai šī reģiona attīstīšanu. Tāpēc, 2020.gada beigās ir dibināta pavisam jauna biedrība – Pierīgas tūrisma asociācija.

 

Vajadzība pēc atsevišķas organizācijas jau bijusi laika posmā, kad aktīvi darbojās Daugavas lejtece, kas šobrīd izaugusi līdz 14 Pierīgas novadu pašvaldību un 6 vietējās rīcības grupu kopīgi īstenotām dažādām mārketinga aktivitātēm, kas pazīstams kā EXIT RĪGA tūrisma reģions. Vienotas organizācijas nepieciešamību apliecināja arī Rīgas plānošanas reģiona veiktā uzņēmēju aptauja.

 

Pēc atklātās ZOOM tikšanās, kas notika decembrī, kā prioritārie darbības virzieni noteikti jaunu produktu veidošana, interešu aizstāvniecība un EXIT RĪGA sadarbības koordinēšana. Vienlaikus tiks strādāts arī pie vienota Pierīgas gidu tīkla izveides un kvalitātes uzraudzības vadlīnijām.

 

Par biedrības dibināšanas faktu 2020.gada 23.decembrī vienbalsīgi lēma Pierīgas tūrisma jomas profesionāļi – pakalpojumu sniedzēji, tūrisma speciālisti un gidi – Zane Dūšele (kempings “Dūšeļi”), Ilmārs Jasinskis (atpūtas vieta “JIP Mārupīte”), Zane Ulmane (brīvdienu māja “Baldones Meža māja”), Kristīne Sprula (tulkotāja, gide), Ina Jurģe (gide), Miķelis Jakunovs (gids) un tūrisma speciālisti Juris Žilko, Aiva Vancāne, Elīna Brigmane, Laura Šīrante, Jolanta Ivanova, Ilona Geide. Biedrības valdē ievēlētas sevi jau veiksmīgi pierādījušas kā zinošas un ar degsmi Pierīgas tūrisma reģionu veidot kā kvalitatīvu galamērķi – Aiva Vancāne, Elīna Brigmane un Laura Šīrante.

 

Pierīgas tūrisma asociācija nav definējusi konkrētu teritoriju un EXIT RĪGA tūrisma reģiona koordinēšana ir tikai viens no darbības virzieniem. Tāpēc, biedrībā aicinām iestāties jebkuru fizisku vai juridisku personu, kas sevi saista ar Pierīgu vai šeit veic savu saimniecisko darbību. Jauno biedru uzņemšana paredzēta š.g. 21.janvārī, tiešsaistes pasākumā ZOOM.  Pirms tam nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu šeit.

 

Joprojām noris biedrības veidošanas process, kas nozīmē, ka, kļūstot par biedru, tā ir iespēja ikvienam piedalīties procesā, lai veidotu spēcīgu, jēgpilnu un mūsdienīgu organizāciju, kas deg par Pierīgas tūrisma jaudīgu attīstību.

 

Paldies par atbalstu biedrības tapšanas procesā biedrībai “Pierīgas partnerība” un Rīgas plānošanas reģionam.

 

Informāciju sagatavoja:
Pierīgas tūrisma asociācija
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., t. 26191044


www.exitriga.lv/asociacija                                                    FB: pieriga.travel                                                                 #pierigatravel