Kad nav laika vai vienkārši negribas tālu braukt, tad Pierīga ir īstā vieta, kur baudīt bezrūpīgu atpūtu kopā ar ģimeni.

Mārupes novadā

 

Olaines novadā

 • Atpūta Olaines Mežaparkā, kur pieejama bērnu rotaļu pilsētiņa, meža kaķa trase, bērnu veloceliņš un apskatāms grafiti tornis – augstākais šāda veida mākslas darbs Baltijā.
 • Pastaiga Olaines Līduma Karjerā ar iespēju izbaudīt aktīvo atpūtu uz ūdens ar "O Wake" plašo piedāvājumu (veikbords, SUP, ūdens atrakciju parks, pirts u.c.).

 

Ķekavas novadā

 • Pastaiga Baldones Stāstu takās, baudot dabu Baldones mežos. Maršrutu garums no 5 līdz 20 km. Viens no skaistākajiem maršrutiem ir Riekstukalna taka, kurā apmeklēsi arī Meža galeriju - taku, kur gleznas izvietotas dabā.
 • Atpūta pie Lejas ezera, sajūtot dabas mieru un harmoniju. Ezeriņam var apiet apkārt - gājiens aizņems aptuveni 40 min un te vari sarīkot pikniku kopā ar saviem mīļajiem kādā no ezera piknika vietām.

 

Ādažu novadā

 • Ģimeniska pastaiga pa Gaujas promenādi Carnikavā, kur 1,3 km garumā bruģēta seguma ainaviska taka ved gar Vecgauju. Tā lieliski piemērota visai ģimenei.
 • Priecīgs piedzīvojums “Dzīvo Sapņu Dārzs” Ādažu centrā, kur ikviens var paglaudīt vai apmīļot trusi, kaziņas un aitas, kā arī aplūkot poniju. Ieeja par ziedojumiem.
 • Kokaudzētava "Baltezers" apmeklējums, lai dotos pastaigā un iegādātos augus. Iespējams pieteikt ekskursijas baltezers.lv.

  

Ropažu novadā

 • Saullēkta sagaidīšana torņa augšā virs koku galiem, iedzerot tasi karstas kafijas svaigā gaisā un dodoties nesteidzīgā pastaigā pa purva laipu Lielajos Kangaros.
 • Zupas vārīšana brīvā dabā, svaigā gaisā, iepazīstot īsto latviešu spēku Diž-Ozolu dabas takā, kas ir 1,5 km gara izziņas taka, kuru iespējams pievarēt gan lieliem, gan maziem. Par zupas katlu arī nav jādomā, to var pieteikt bez maksas, malciņu gan paķer līdzi. 

 

Salaspils novadā

 

Ogres novadā

 • Ogres strūklaku kompleksa “Digitālais ūdens aizkars” un bradājamā strūklakas apmeklējums īpaši patiks bērniem, kā arī došanās pastaigā līdz Ogres upei pāri arkveida tiltam, kas aizvedīs līdz brīnišķīgam rotaļu laukumiņam upes kreisajā krastā.
 • Kāpiens Meņģeles skatu tornī un Dullā Daukas takas izstaigāšana, kuru gleznainā Ogres upes krastā izveidoja Imants Ziedonis ar domubiedriem.

 

Apkopojums tapis Pierīgas reģiona tūrisma konkurētspējas paaugstināšanas projekta “Pierīgas tūrisma reģiona konkurētspējas paaugstināšana ar ilgtspējīgiem un digitālajiem risinājumiem” (Nr. 23-00-A019.332-000002), ko īsteno biedrība Pierīgas Partnerība ar vietējās rīcības grupām Partnerība Daugavkrasts, biedrība ''Gaujas partnerība'' , Stopiņu un Salaspils Partnerība, Zied zeme, Biedrība Ropažu Salaspils partnerība, Jūras Zeme un Pierīgas tūrisma asociācija Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšprogrammā „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība”.

Vairāk par projektu: https://ej.uz/TURISMA_SADARBIBA