Vasaras izskaņā, 16. un 17.augustā, norisinājās pirmā no kopumā divām viedokļu līderu vizītēm. Braucienā piedalījās 7 viedokļu līderi, kuri kopumā uzrunāja 90 000 lielu soc.tīklu (Instagram un Facebook) lietotāju auditoriju un iepazīstināja sekotājus ar Pierīgas dabas objektiem un ekotūrisma pakalpojumu sniedzējiem. Pirmo vizīti pavadīja “leave no trace” (“ko atnes, to aiznes”) princips.

Vizītē piedalījās Latvijā pazīstami fotogrāfi Mārtiņš Plūme, Kārlis Buškevics un Valdis Skudre. Puiši uzņem National geographics cienīgus fotogrāfijas, kuras bieži tiek pārpublicētas ar tūrismu un dabu saistītos portālos un sociālo tīklu kontos. Piedalījās arī aktīvā dzīvesstila piekritējas Dace Alpa, Mārīte Gertnere un modele Zane Dalbiņa, kuras ne mirkli nespēj nosēdēt mierā un dalās ar savām ikdienas gaitām, kas iekļauj arī ceļošanas pieredzi. Savukārt, Māris Resnis, piedzīvojumu meklētājs par kuru raksta žurnālos un kurš vada piedzīvojumu pasākumus dabā lielākām un mazākām organizācijām, papildināja pulku kā cilvēks, kam seko visaktīvākie ceļotāji Latvijā. Visi brauciena dalībnieki bija patiesi ieinteresēti izcelt Pierīgas dabas tūrisma objektus un rādīt piemēru par ceļošanas pieredzi tā, lai tiešām nepaliek “dabai nedraudzīgas” pēdas.

Divu dienu vizītes programmā kopumā bija ieplānoti astoņi tūrisma objekti Mārupes, Olaines un Ķekavas novados, divas ēdināšanas iestādes un viena nakstmītne. Pats pirmais no apskates objektiem bija Koku ciems Babītes pagastā, kur atrodas Annas koku skola un uzņēmums “Labie koki”. Pēc izzinošas ekskursijas brauciena dalībnieki devās uz kempingu “Dūšeļi”, lai uz SUP dēļiem iepazītu ūdens iespējas, ko piedāvā Babītes ezers. Pēc spēcinošām pusdienām restorānā “Hercogs”, satura veidotāji devās izpētes ekspedīcijā, lai izzinātu topošo Medema purva taku Mārupes novadā.  Dienas noslēgums tika veltīts Olaines novadam – pastaigai pa Mežaparku, kurā atrodas augstākais grafiti mākslas darbs Baltijā “Heirēka” un sagaidīts saulriets Olaines Līduma karjerā. Nakšņošanai tika rezervēta mājīgā Baldones Meža māja, kurā tika pavadīts omulīgs vakars, baudot restorāna "Burgers 66 Baldone" vakariņas, daloties denas piedzīvojumos, bet naktsmiers nebija ilgs, jo jau saullēkts tika sagaidīts uz Daugmale SUP dēļiem Daugavā, lai dotos maršrutā apkārt Nāves salai. Tad sekoja pastaiga Baldones Meža galerijā un atpakaļceļā pēdējā vizītes pietura bija Ķekavas novadpētniecības muzejā, kurā varēja apskatīt Nāves salas maketu un uzzināt vairāk par tur notikušajiem Pirmā pasaules kara notikumiem.

Brauciens bija patiešām izdevies un secinājums visiem kā parasti bija viens – arī blakus Rīgai ir ko apskatīt, kā pavadīt brīvo laiku un atrast piedzīvojumus, vajag tikai atrast vajadzīgo informāciju. Par laimi tā apkopota EXIT Rīga interaktīvajā kartē un drīzumā būs pieejama arī jaunā EXIT RĪGA aplikācijā. Pirmās vizītes dalībnieku piedzīvojumi apkopoti un redzami arī @exitriga Instagram stories highlight sadaļā #instatrip`21 1. Tiekamies #tepatblakus!

Visas vizītes (divas viedokļu līderu (influenceru) un viena tūroperatoru pārstāvjiem) ir daļa no projekta “Apkārt Rīgai – vienots tūrisma piedāvājums” (19-00-A019.332.000005) aktivitātēm, kas tiek īstenots Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākumā “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība”. Jau iepriekš ziņots, ka projekta sākumā tika izstrādāts zīmols EXIT RĪGA, izveidota interaktīvā karte un mājas lapa, noris video filmēšana, kas popularizē Pierīgas tūrisma piedāvājumu dažādos gadalaikos un 12.oktobrī norisināsies otrais apmācību seminārs tūrisma pakalpojumu sniedzējiem.

Vairāk informācijas:
26191044, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

EXIT RĪGA ir tūrisma reģiona zīmols, kas apvieno tuvējos Pierīgas novadus, piedāvājot plašas tūrisma un izklaides iespējas vien 50 kilometru rādiusā ap galvaspilsētu. Projektu īsteno 6 partnerības un 14 novadu pašvaldības ar mērķi kopīgi aicināt vietējos un ārvalstu  ceļotājus apmeklēt galvaspilsētas tuvumā esošos tūrisma objektus.

Projekts “Apkārt Rīgai – vienots tūrisma piedāvājums” (19-00-A019.332.000005) tiek īstenots Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākumā “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība”.

Image