Pēc trīs gadu pārtraukuma februāra sākumā, Ķīpsalas izstāžu hallē norisinājās ilgi gaidītā 28. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2023”, kas pulcēja lielu skaitu ceļotāju. Lai gan šoreiz izstāde notika vienā hallē, pēc organizatoru datiem tā spēja pulcēt 22 865 apmeklētājus, tostarp 4000 profesionāļus.
Starp 293 dažādiem uzņēmumiem un tūrisma organizācijām no 33 valstīm, izstādē ar vienoto Pierīgas tūrisma stendu piedalījās arī Pierīgas tūrisma asociācija, sadarbojoties ar Rīgas plānošanas reģionu, vietējiem uzņēmējiem un pašvaldībām. Izstādes pirmajā dienā, 3.februārī, notika svinīga stenda atklāšana, kuru vadīja Pierīgas tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētāja un Ķekavas novada tūrisma eksperte Aiva Vancāne, bet atklāšanas vārdus teica Pierīgas tūrisma asociācijas padomes priekšsēdētājs un SIA “Boards you” pārstāvis Vents Strautmanis, Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs un Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko, Mārupes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence, Ropažu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne, Ādažu novada domes priekšsēdētājas vietniece pašvaldības funkciju jautājumus Genovefa Kozlovska, Salaspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks ekonomikas un infrastruktūras attīstības jautājumos Jānis Turlajs un Olaines vēstures un mākslas muzeja vadītājs Viktors Andruševičs.
Popularizējot tūrisma reģionu EXIT RĪGA, trīs dienu garumā izstādes apmeklētāji varēja iepazīties ar šī gada tūrisma aktualitātēm, piedalīties viktorīnā un laimēt novadu sarūpētās balvas, satikt vietējos uzņēmējus Boards You, Namdara darbnica, LĀČI, Pargajieni.lv, UPES VILLA viesu nams, Jurmala Waterski & Wakeboard park, Tours Across Baltics, Kempings Dūšeļi, ANNAS KOKU SKOLA, Baložu kūdras muzejdzelzceļš - Pigeon Railway un uzzināt par vairāk kā 20 īpašajiem piedāvājumiem. Paralēli jau nosauktajām aktivitātēm, stendā bija iespēja arī jautri nofotografēties Instabox.lv foto kastē un foto paņemt sev līdzi kā atgādinājumu par EXIT RĪGA.
Izstādes laikā varēja just pastiprinātu interesi par pārgājienu ciklu “Dabas apļi”, apmeklētāji labprāt piedalījās viktorīnā un uz lielformāta kartes atzīmēja savus ceļošanas plānus šajā gadā.
Ikgadējā izstāde “Balttour” ir arī lieliska atkal redzēšanās tūrisma jomas profesionāļiem, kas šajā reizē, pēc ilgāka pārtraukuma, bija īpaši vērtīga. Jāatzīmē arī prieks par jaunām sadarbības iespējām un idejām, kas tika nodibinātas tieši izstādes laikā.